Од понедељка, 8. јуна, Градска читаоница креће са радом под следећим условима:

Мјере за кориснике читаоничких услуга

Поштовани корисници,

У складу са препорукама Међународне федерације удружења библиотека (International Federation of Library Association; IFLA) и ЈЗУ Института за јавно здравство Републике Српске у циљу спречавања ширења  COVID 19 пандемије, ЈУ Народна библиотека „Ћирило и Методије“ (у даљем тексту Библиотека) доноси сљедеће мјере за кориснике читаоничких услуга:

1. Корисници су дужни да носе заштитне маске,
  2. Корисници су дужни да дезинфекују руке прије уласка у читаонички простор;
  3. Употреба клима уређаја није дозвољена;
  4. Радно вријеме Градске читаонице је од 7.30 до 15.30 часова. Суботом и недјељом Градска читаоница не ради.
  5. Корисници су дужни да у периоду од 12.00 до 12.30 напусте Градску читаоницу због дезинфекције радних површина и провјетравања простора;
  6. Корисници су дужни да држе прописану дистанцу у читаоничком простору (број читаоничких мјеста је редукован).